O Blogu

Ten blog, to nie droga na skróty, zawsze zgodnie z zasadą #1: zysk = ryzyko.  Jeżeli raz osiągnąłeś sukces i bezpiecznie dojechałeś do domu, nie wyobrażaj sobie, że kolejny raz twoja podróż to teleportacja z punktu A do punktu B. Co gorsza, nie dosyć, że po drodze wciąż czyhają te same niebezpieczeństwa, to na dodatek jesteś mniej czujny!

Ten blog, to miejsce, w którym zdobywasz wiedzę i w uporządkowany sposób dokonujesz kolejnych kroków na rynku inwestycyjnym. Miejsce, w którym będziemy starać się wspierać Ciebie abyś krok po kroku osiągał sukces w inwestowaniu. Natomiast przez sukces nie rozumiemy wcale doskonałej wiedzy z rynków kapitałowych, a po prostu zysk na kapitale. Tak może się zdarzyć, tylko jeżeli będziesz postępował rozsądnie i nie będziesz łamał podstawowych zasad rządzących rynkiem kapitałowym. Zasada #2: inwestuj tyle, ile możesz stracić.

I tak po drodze pojawią się pokusy, że skoro tak dobrze Ci idzie, to dlaczego nie podnieść poprzeczki i nie zarabiać (czyt. zaryzykować) więcej. Łamiąc zasadę #2, z naszego bogatego doświadczenia na rynku wiemy, że w pewnym momencie i tak braknie Ci kapitału, a uratować Cię może tylko zasada #3: przyznawaj się do błędu. Wtedy stracisz godność, a nie kapitał, a na rynku kapitałowym, to właśnie kapitał jest o wiele cenniejszy!

Może się zdarzyć, że nie masz „yoyo” i nie będziesz w stanie powiedzieć sobie „popełniłem błąd, jestem osobą, która się myli, więc mówię STOP”. Wtedy… nie musisz już czytać reszty tego bloga, gdyż ewidentnie nie czytasz ze zrozumieniem i szkoda twojego czasu! Czasu i pieniędzy. Na rynku kapitałowym jedno i drugie jest tak samo ważne. Żadnego nie odzyskasz!

Ps’ Zakładając konto u brokera, który jest naszym partnerem, w przyszłości uzyskasz dostęp do porad i analiz rynkowych, a także jak tylko uruchomimy dostęp materiałów tylko dla członków. Pamiętaj, żeby zakładać konto wyłącznie klikając w link na naszej stronie.

 

Ciekawostki:

Zasada #4: o ograniczonym zaufaniu. Na rynku FX każdy czegoś od ciebie chce. Najbardziej Twoich pieniędzy! Wygląda to mniej więcej tak:

A jak Kolumb odkrył Amerykę? Po co nam program afiliacyjny z brokerem? Gdyż chcemy na tym zarabiać! Jeżeli się tego nie domyśliłeś, to jeszcze wstrzymaj się z inwestowaniem do 18 roku życia.

Jeżeli było to dla ciebie jasne, to zapraszamy, masz większe szanse osiągnąć sukces! Oczywiście w ten sposób nam też zapłacisz, a my będziemy mogli poświęcać dla ciebie czas. To chyba uczciwe…

Ciekawostki c.d.:

  • Według badań amerykańskiej Commodity Futures Trading Commision, przeciętny inwestor indywidualny traci na Forexie średnio 15.000 dolarów (ok. 57.000 zł), po czym rezygnuje.
  • Z badań wynika, że dwie podstawowe emocje inwestorów: chciwość i strach często biorą górę nad racjonalnym kalkulowaniem i planowaniem strategicznym.

Rady:

  • Ustaw sobie długoterminowy cel zysku 15.000 USD, i nigdy nie strać połowy z tego!
  • Uprawiaj sport i bierz udział w zawodach. Nauczysz się rozsądnej i skalkulowanej chciwości oraz jak dawać sobie radę ze strachem.